Tagi

,

Zapalenia sromu i pochwy jest zapalenie lub zakażenie sromu i pochwy.
zapalenia sromu i pochwy Przyczyny dotyczyć kobiet w każdym wieku i jest bardzo powszechne. Może być wywołane przez bakterie, drożdże, wirusy i pasożyty. Kilka chorób przenoszonych drogą płciową ( S T I ) może również powodować zapalenia sromu i pochwy, podobnie jak różne chemikalia znajdujące się w kąpieli, mydeł i perfum. Czynniki środowiskowe, takie jak niski poziom higieny i alergenów może również spowodować ten stan. Candida albicans, która powoduje, że infekcje drożdży, jest jedną z najczęstszych przyczyn zapalenia sromu i pochwy u kobiet w każdym wieku. Stosowanie antybiotyków może prowadzić do zakażeń drożdży zabijając normalne przeciwgrzybiczych bakterie, które żyją w pochwie. Drożdże zakażenia narządów zazwyczaj powodować świąd i gęsty, biały upławy, i inne objawy. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz: pochwy drożdże
Inną przyczyną zapalenia sromu i pochwy jest bakteryjne zakażenie pochwy,przerost niektórych rodzajów bakterii w pochwie. Bakteryjne zapalenie pochwy może spowodować cienką, szarą upławy i rybi zapach.
S T I zwane zakażenie Trichomonas zapalenie pochwy jest kolejną częstą przyczyną. Ta infekcja prowadzi do genitaliów świąd pochwy zapach, a ciężkie upławy, które mogą być żółto-szare lub zielone. kąpieli, mydła, dopochwowe antykoncepcyjne, kobiecy spraye, i perfumy mogą powodować irytujące swędzące wysypki w okolicy narządów płciowych, a obcisła odzież lub nienasiąkliwą czasami powodować wysypki ciepła.
Podrażniona tkanka jest bardziej podatna na zakażenia niż normalnej tkanki, i wiele organizmów wywołujących zakażenia rozwijają się w środowiskach, które są ciepłe, wilgotne i ciemne. Nie tylko może te czynniki przyczyniają się do przyczyny zapalenia sromu i pochwy, często przedłużyć okres odzyskiwania. brak estrogenów u kobiet po menopauzie, w pochwie może prowadzić do suchości i ścieńczenie skóry pochwy, sromu i które mogą doprowadzić do pogorszenia narządów lub pieczenie i świąd.
Niektóre choroby skóry może spowodować podrażnienie swędzenie i przewlekłe obszaru sromu. Ciała obce, takie jak utrata tamponów, również może powodować podrażnienie i swędzenie sromu i silny zapach wydzieliny.
Nieswoiste zapalenia sromu i pochwy (gdzie konkretnej przyczyny nie można określić ) można zobaczyć we wszystkich grupach wiekowych, ale występuje najczęściej u młodych dziewcząt przed okresem dojrzewania. Po okresie dojrzewania zaczynapochwa staje się bardziej kwaśne, które zmierzają do zapobiegania zakażeniom.
Nieswoiste zapalenia sromu i pochwy u dziewcząt może wystąpić o słabej higieny i narządów płciowych charakteryzuje się cuchnącej, brązowo- zielone absolutorium i podrażnienia otwarcia warg sromowych i pochwy. Warunek ten jest często związane z przerostem typu bakterii które zwykle znajduje się w kale. Bakterie te są czasem rozprzestrzenił się z odbytu do pochwy przecierając od tyłu do przodu, po skorzystaniu z toalety.
seksualne należy rozważyć u dziewcząt z nietypowych zakażeń i nawracających epizodów niewyjaśnionych zapalenia sromu i pochwy. Neisseria gonorrhoeae, organizmem, który wywołuje rzeżączkę, produkuje gonokokowe zapalenia sromu i pochwy u młodych dziewcząt, które mają ekspozycję seksualne. Rzeżączka zapalenie pochwy związane jest uważanychoroba przenoszona drogą płciową. Jeśli badania laboratoryjne potwierdzają tę diagnozę, młode dziewczyny powinny zostać poddane ocenie seksualnego.
Symptoms Irritation i swędzenie narządów area Inflammation (podrażnienie, zaczerwienienie, obrzęk) z dużych warg sromowych, mniejszych warg sromowych lub krocza area Vaginal discharge Foul odor Discomfort pochwy lub pieczenie podczas urinating Exams i Testy Jeśli zdiagnozowano drożdże. Jednakże, jeśli objawy nie ustępują całkowicie w ciągu tygodnia, należy skontaktować się z lekarzem. Wiele inne podobne objawy zakażenia.
lekarz wykona badania ginekologicznego. To może pokazać czerwonych, tkliwych obszary na sromu lub pochwy.
wet prep (mikroskopijne ocena upławy ) jest zwykle wykonywane w celu identyfikacji zakażenia pochwy lub przerost drożdży lub bakterii. W niektórych przypadkach,kultura pochwy może zidentyfikować organizm powodujący infekcję.
Biopsja podrażnioną obszarze na sromu mogą być zalecane, jeśli nie ma objawów zakażenia.
Leczenie Leczenie zależy od tego co jest przyczyną infekcji. Leczenie może obejmować : Antybiotyki przyjmowane doustnie lub stosowane do skin Antifungal cream Antibacterial cream Antihistamine cream Cortisone jeśli podrażnienie wynika śmietany reaction Estrogen alergicznej, jeśli podrażnienie i stan zapalny to ze względu na niskie poziomy estrogenów Proper oczyszczeniem. Kąpiele Sitz może być zalecane.
Jest to często przydatne, aby umożliwić bardziej powietrze, aby dotrzeć do okolicy narządów płciowych. Oto kilka wskazówek :
bielizna bawełniana Wear (zamiast nylonu ) lub bielizna, która ma bawełniana podszewka w okolicy krocza. To zwiększa przepływ powietrza i zmniejsza wilgoć. Nie nosić rajstopy. Nosić luźne ubranie. Wyjąć bieliznę w snem. Uwaga : W przypadkuinfekcji przenoszonych drogą płciową jest zdiagnozowana, to jest bardzo ważne, że inne leczenie partnerów seksualnych, nawet jeśli nie ma objawów. Jeśli Twój partner seksualny jest zainfekowany, ale nie traktuje się, ryzykujesz zakażeniem kółko.
Outlook ( Prognoza ) Prawidłowe leczenie zakażenia jest zwykle bardzo skuteczne.
Możliwa Complications Discomfort że nie wykracza infekcji away Skin (z zadrapania) Zwiększone ryzyko zachorowania na H I V, jeśli mają kontakt z wirusem, kiedy masz zakażenia pochwy lub irritation When skontaktować się z lekarzem specjalistą Skontaktować się z lekarzem.
Zapobieganie użycia prezerwatywy podczas stosunku płciowego można zapobiec większości zakażeń pochwy przenoszonych drogą płciową. Prawidłowy montaż i odpowiednio chłonny odzież, w połączeniu z dobrej higieny w okolicy narządów płciowych, zapobiega również wiele przypadków niezakaźnych zapalenia sromu i pochwy. Dzieci należy uczyć, jak prawidłowo czyścić okolicy narządów płciowych podczas kąpieli lub pod prysznicem. Odpowiednie wycieranie po skorzystaniu z toalety również pomoże (dziewczyny zawsze powinny wycierać od przodu do tyłu, aby uniknąć wprowadzenia bakterii z odbytnicy do pochwy ). Hands powinny być dokładnie umyte przed i po skorzystaniu z toalety.
Alternatywne Nazwy pochwy, zapalenie pochwy, zapalenie pochwy, Referencje Eckert L O, Lentz G M. Zakażenia dolnych dróg rodnych :, sromu pochwy, szyjki macicy, zespół wstrząsu toksycznego, śluzówki macicy i jajowodu. W: Lentz G M, Lobo R A, Gershenson D M, Katz V L, eds. Kompleksowa Ginekologia.6th ed. Philadelphia, Pa: Mosby Elsevier, 2012 : rozdz 23.
Merritt D F.zapalenia sromu i pochwy. In: R M Kliegman, Behrman R E, Jenson H B, Stanton B F, eds. Nelson Textbook of Pediatrics.19-gie ed. Philadelphia, Pa: Saunders Elsevier, 2011 : rozdz 543.
Mc Cormack W M. Zapalenia sromu i pochwy i szyjki macicy. In: Mandell G L, Bennett J E, Dolin R, red.. Zasady i praktyka Chorób Zakaźnych.7-sze ed. Philadelphia, Pa: Churchill Livingstone Elsevier, 2009 : rozdz 107.
Data aktualizacji: 31.05.2012 aktualizacja przez : Linda J. Vorvick, M D, dyrektor medyczny i dyrektor Dydaktyczno Curriculum, Northwest Division Medex Studiów Asystent lekarza, Zakład Medycyny Rodzinnej, U W Medycyna, School of Medicine, University of Washington. Susan Storck, M D, F A C O G, Chief, Eastside Katedra i Klinika Położnictwa i Ginekologii, Group Health Cooperative of Puget Sound, Bellevue, Washington ; Clinical Wydział Nauczania, Katedra i Klinika Położnictwa i Ginekologii, University of Washington School of Medicine. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M. Health Solutions, Ebix, Inc.
.Pomyśl o tym:
tabletki na kości w wolnej chwili.

Reklamy